Здоров'яФізіологія

Людям середнього віку потрібно тренуватися кілька років, щоб захиститися від серцевої недостатності

Дослідники з Медичної школи Університету Джонса Хопкінса проаналізували дані понад 11000 дорослих. Вчені встановили: якщо людина середнього віку буде виконувати фізичні вправи протягом 6 років, то ймовірність розвитку серцевої недостатності у нього знизиться на третину. А малорухливий спосіб життя протягом 6 років в тому ж віці підвищує ризик проблем із серцем .

Вчені стежили за учасниками дослідження в середньому 19 років. Дослідники фіксували проблеми з серцем (випадки інфарктів, інсультів, серцевої недостатності). Крім того, кожні 6 років добровольці відповідали на питання про фізичну активність. В ході дослідження 1693 учасника потрапили в лікарню і 57 померли через серцеву недостатність.

Фахівці рекомендують приділяти не менше 75 хвилин в тиждень інтенсивних фізичних навантажень або не менше 150 хвилин в тиждень вправ помірної інтенсивності.

Під час третьої зустрічі з вченими 42% добровольців повідомили, що виконують рекомендовану норму фізичної активності. Рівень активності 23% учасників був середнім, а 35% – низьким. Приблизно за 6 років, що минули між першою і третьою зустріччю, рівень активності у 24% учасників підвищився, у 22% – знизився, а у 54% залишився незмінним. У добровольців, які виконували норму фізичної активності, ризик серцевої недостатності виявився на 31% менше, ніж у учасників з низьким рівнем фізичної активності.

У людей, які стали приділяти більше часу фізичним навантаженням, ймовірність розвитку серцевої недостатності зменшилася на 12% в порівнянні з тими, чий рівень активності залишався низьким або середнім. А у добровольців, чий рівень фізичної активності знизився, ризик серцевої недостатності збільшився на 18% в порівнянні з людьми, як і раніше виконували норму фізичної активності, і тими, чий рівень фізичної активності залишався середнім.

Back to top button