Здоров'яПсихологія

Люди вже в ранньому дитинстві починають підлаштовуватися під інших

Для мавп дана особливість не характерна, пише Psych Central . “Пристосування забезпечує соціальну взаємодію. Воно може бути хорошим або поганим, корисним або марним, доречним або недоречним, залежно від ситуації”, – каже дослідник Даніель Хауна з Інституту еволюційної антропології товариства Макса Планка і Університету Єни.

В попередньому дослідженні вчені з’ясували: і діти, і шимпанзе покладаються на думку більшості, коли намагаються дізнатися щось нове. Інші дослідження показали, що дорослі люди іноді слідують за більшістю, навіть якщо у них вже є необхідні знання. Вони роблять так, щоб не виділятися з натовпу.
Люди - Шкільне життя
У новому дослідженні взяли участь 18 дворічних дітей, 12 шимпанзе і 12 орангутангів. Від них вимагалося виконати завдання, за яке можна було отримати винагороду (арахіс – для мавп і шоколад – для дітей). Учасникам дали коробки з трьома окремими секціями. У кожній секції був отвір для м’яча. Добровольці могли покласти м’яч в будь-яку секцію. Нагороду давали, тільки коли м’яч потрапляв в якусь одну з них. Далі учасники спостерігали, як три знайомих ровесника, які були навчені, весь час вибирали одну і ту ж секцію (не ту, яку до цього вибирали самі учасники). Потім добровольці знову вирішували, куди кинути м’яч.

Діти частіше змінювали свою поведінку. Вони в 50% випадків вибирали те ж, що й однолітки, на відміну від мавп. Шимпанзе та орангутанги майже завжди ігнорували однолітків і дотримувалися своєї початкової стратегії. У другому дослідженні взяли участь 72 дворічних дитини. Вчені виявили, що діти, як правило, міняють свій вибір частіше, якщо роблять його перед своїми однолітками, а не поодинці. Учасники міняли свою точку зору незалежно від кількості ровесників.

Шкільне життя

Back to top button