Здоров'яПсихологіяСоціальне здоров'яФізіологія

Люди стають розумнішими, стверджують вчені

Дослідники з Королівського коледжу Лондона проаналізували дані про інтелект більше 200000 чоловік з 48 країн за останні 64 роки. Фахівці вивчали результати тесту Равена, призначеного для оцінки рівня інтелектуального розвитку. Цей тест широко використовується в різних країнах близько 80 років, пише The Daily Mail .

Виявилося, середній рівень IQ людей з 1950 року виріс приблизно на 20 балів. Раніше Джеймс Флінн, філософ і психолог з Університету Отаго, зауважив, що IQ тести з плином років стають складніше, але результати людей залишаються незмінними. Даний феномен назвали “ефектом Флінна”.

Середньостатистичний результат тесту на IQ – 100 балів. Ймовірно, якби сучасна людина виконував тест на рівень інтелекту близько 100 років тому, він набрав би 130 балів. А результат його предків на сучасному тесті склав би всього 70 балів. Це вельми значна різниця. Можливі причини даного явища – підвищення рівня освіти, якості медичного обслуговування і харчування, а також поширеність тестів і зменшення розміру сімей.

Шкільне життя