Здоров'яПсихологія

Люди сприймають свою зовнішність не так, як оточуючі

У кожної людини є уявлення про власну зовнішність. Учені вирішили перевірити, наскільки вони збігаються з реальністю. Виявилося, що насправді люди виглядають не так, як уявляють.

Це з’ясувалося в ході експерименту, проведеного Девідом Уайтом і його колегами з Університету Нового Південного Уельсу (Австралія). Психологи пропонували одним випробуваним розташувати їх власні знімки в порядку убування схожості зображень. Після чого просили інших, дивлячись на учасників експерименту з першої групи, зробити з цими фотографіями те ж саме. Вчені отримали різні ряди. При цьому ті, хто підбирав свої ж знімки, спочатку вибрали менше схожі зображення, ніж сторонні люди.
Зовнішність - Шкільне життя
Результати здивували психологів. Вони спочатку вважали, що люди, які дивляться в дзеркало щодня, виберуть найбільш схожі зображення, ніж незнайомці. Проте вчені отримали інші дані. Так, чужі люди, які бачили студентів всього одну хвилину, в першу чергу вибрали найбільш схожі зображення, що підтвердив і комп’ютерний тест. Випробовувані, котрі мали свої знімки, не були настільки точні.

На думку Уайта, об’єктивно сприймати власну зовнішність і вибирати знімки, які точно відображають те, як людина виглядає зараз, їй заважають власні спогади про зовнішній вигляд. Також психологи помітили цікаву деталь: підібрати більш схожі на реальну людину знімки вдавалося всім випробовуваним в тому випадку, коли зображений на них посміхався. У зв’язку з цим вони звернули увагу на заборону посміхатися на фото для документів, у тому числі паспорта, оскільки вважається, що це спотворює нормальні риси обличчя.

Шкільне життя

Back to top button