ГоловнеПерерва

65% шкіл не готові до початку навчального року

З початку серпня спеціалістів Держпродспоживслужби залучено до комісійних обстежень щодо готовності до нового навчального року у 1791 школах. При цьому порушення були виявлені у 1174 закладів загальної середньої освіти, тобто у 65%. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час регіонального форуму «Реформа системи шкільного харчування», який проходить в місті Буча за участі представників Київської, Чернігівської, Черкаської, Житомирської областей та міста Київ. Форум проходить за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

«Цього року при комісійних перевірках звертається увага на дуже багато нових норм у зв’язку із впровадженням нового Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. Вони стосуються: стану утримання території, створення умов для дітей з особливими освітніми потребами, стану забезпечення меблями, створення умов для учнів початкових класів, стану проведення лабораторних досліджень факторів середовища», – розповіла Владислава Магалецька.

Порушення, які були виявлені під час перевірок, в першу чергу стосуються стану обладнання і харчоблоків, де готуватиметься їжа для дітей. Серед найбільш поширених порушень: недостатня кількість кухонного та столового посуду, відсутність належних умов для миття рук на харчоблоках та в обідніх залах та ін.

Так, при перевірці 28 закладів загальної середньої освіти Черкаської області, порушення виявлені у 22 з них. В Чернігівській області фахівці ДПСС брали участь у 169 комісійних перевірках закладів загальної середньої освіти. В семи закладах виявлено порушення, зокрема: недостатня кількість холодильного та технологічного обладнання; недостатня кількість столового та кухонного посуду, необхідність проведення капітального ремонту. В Києві в 11 закладах загальної середньої освіти протягом тривалого часу не вживаються заходи щодо приведення харчоблоків у відповідність (проведення ремонтних робіт із встановленням необхідного технологічного обладнання) в Оболонському районі таких 2 школи, Печерському – 1 школа, Подільському – 2 школи, Святошинському – 2 школи, Солом’янському – 3 школи, Шевченківському – 1 школа.

В Київській області мають недостатню матеріально-технічну базу та потребують особливої уваги одинадцять закладів загальної середньої освіти у м. Біла Церква – 1 школа, Білогородська ОТГ Бучанського району – 5 закладів, Бородянський район Немішаївської селищної ради – 1 школа, Воронківська сільська рада 1 школа, Димерська селищна рада- 1 школа, Калинівська селищна рада – 2 школи.

В Житомирській області недостатньо забезпечені технологічним та холодильним обладнанням 6% харчоблоків. Це Баранівська, Коростенська, Малинська, Овруцька, Радомишльська, Новоград-Волинська міські та Ємільчинська, Попільнянська, Черняхівська селищні громади. В недостатній кількості забезпечені столовим та кухонним 11% харчоблоків в школах. Це окремі сільські та селищні громади Житомирського, Коростенського, і Новоград-Волинського районів.

Читайте також: Нормативно-правові документи щодо організованого початку нового 2021/2022 навчального року

Back to top button