Здоров'яФізіологія

Любов до спиртного може стати причиною переїдання і ожиріння

Надмірне вживання алкоголю шкодить не тільки печінці, а й призводить до того, що людина починати споживати більше калорій. Це, в свою чергу, загрожує надмірною вагою і ожирінням, показало дослідження, проведене британською компанією YouGov на замовлення організації Slimming World.

Дослідники опитали 2042 людини про їх ставлення до алкоголю і виявили таку закономірність: серед тих, хто мав схильність до спиртного, більше половини (51%) заявили, що алкоголь вплинув на їх харчові звички.

Так, в любителі випити споживали на 2829 калорій більше звичайного. І це тільки з їжею. Напої додавали ще 1476 калорій. На наступний ранок питуща людина споживав в середньому ще 2051 зайвих калорій.

Таким чином за добу алкоголік отримував 6356 калорій понад норму. При цьому в половині випадків людина, що випила напередодні, наприклад, два літри пива, наступного дня також відмовлявся від фізичних навантажень, вважаючи за краще переносити похмілля, лежачи перед телевізором.

Алкоголь послаблював здатність людей до самоконтролю, пояснила доктор Джекі Лавін з Slimming World. Тим часом, за даними експертів, додаткові калорії можуть привести до збільшення ваги приблизно на 900 грам на тиждень. Це, в свою чергу, може підвищити ризик серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і деяких видів раку.

Примітно, що раніше вчені встановили зворотній взаємозв’язок: про те, що ожиріння веде до психічних розладів і алкоголізму.

Back to top button