Анонс

«Літо інтелекту–2014»: запрошуємо здібних школярів до участі в літніх школах Малої академії наук України

Ви юні, завзяті і любите науку? Вам до снаги пошуки, експерименти, неформальне спілкування з найкращими вченими, цікавий відпочинок у компанії однолітків? Тоді запрошуємо до участі у всеукраїнських і міжнародних літніх наукових школах та експедиціях Малої академії наук України!

Формат літньої школи дає учням змогу гармонійно поєднати відпочинок із навчанням, знайти однодумців, поділитися з ними ідеями та напрацюваннями. Одне з основних завдань школи – створити команду інтелектуалів, які прагнуть пізнати якнайбільше.

Змістовний навчальний процес охоплює лекції та практичні заняття, лабораторні практикуми з використанням сучасного обладнання, експедиції, що дають дітям унікальну можливість вивчати навколишній світ не лише теоретично, у стінах аудиторій, а й практично, безпосередньо на природі. Заняття проводять науковці провідних вищих навчальних закладів і галузевих інститутів Національної академії наук України з використанням інноваційних педагогічних технологій, сучасного навчального й наукового лабораторного обладнання, інформаційно-телекомунікаційних засобів і технологій.

Школярі можуть у будь-який момент звернутися до науковця чи викладача за індивідуальною консультацією, адже знімається бар’єр між старшими й молодшими, є просто яскраві особистості, об’єднані однією метою: дізнатися, вивчити, дослідити. Завдяки такій організації заняття проходять у невимушеній атмосфері дружби, взаєморозуміння та наукового діалогу.

Відтепер обов’язковою складовою у всіх літніх наукових школах МАН України є викладання англійської мови. Програма залежить від рівня володіння мовою, який визначається після попереднього тестування. Школярі з початковим рівнем англійської опановуватимуть граматику, розширюватимуть базовий лексичний запас. Для більш досвідчених відбуватимуться заняття з відповідним науковим ухилом: вивчення термінології, підготовка до роботи з іноземними науковими джерелами, створення презентацій і представлення результатів дослідження англійською. Можливе проведення англомовних лабораторних занять з біології, а також англомовних літературних гуртків (читання й обговорення творів, ведення дискусій тощо).

Літні школи – це не тільки ефективне навчання, а й насичене, змістовне дозвілля. На МАНівців чекають інтелектуальні ігри, творчі конкурси, психологічні тренінги, спортивні змагання, зустрічі з цікавими людьми, пізнавальні екскурсії мальовничими місцями нашої країни, відвідини музеїв, заповідників, огляд найцікавіших історичних, архітектурних, природних пам’яток. На завершення юні науковці отримують свідоцтва учасників школи і пам’ятні подарунки.

Як зазначають учні, літні школи МАН України – це чудова можливість зробити крок у світ науки, знайти ідеї для майбутніх дослідницьких робіт і, звичайно ж, добрих друзів з різних куточків країни. Вони формують особливе юнацьке середовище, в якому передусім цінують знання, пошук, інтелектуальний розвиток, здатність до самовдосконалення. Учасники наукових таборів навчаються самостійно приймати рішення, бути активними громадянами України.

А спогади про дні, проведені разом, залишаються з ними на все життя.

Учасниками літніх шкіл можуть стати учні 9–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Заявку на участь необхідно надіслати до 26 травня на електронну адресу: nvv@man.gov.ua.

 

Back to top button