Учительська

Лілія Гриневич закликала школи приєднатися до проекту мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GoCamp

“У нас дуже амбітна мета – охопити мовними таборами, в яких викладатимуть носії англійської мови, 100 тисяч дітей. Успішність нашого задуму також залежитиме від кількості іноземних  волонтерів, що подадуть свої заявки та приїдуть до нашої країни,” – про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич  під час прес-конференції сьогодні, 7 жовтня 2016 року.

 Міністр закликала всі навчальні заклади України  скористатися можливістю зробити такий літній табір, отримати можливість провести його з волонтерами з інших країн, навчити своїх вчителів новим компетентнісно-орієнтованим практикам.

 Реєстрація іноземних волонтерів та шкіл для участі у проекті розпочинається 10 жовтня 2016 року на сайті gocamps.com.ua. Кожна школа має виконати творче завдання, яке оцінюватиметься ініціативою GoGlobal, Міністерством освіти і науки України, Британською радою та Посольством США в Україні.

 Прийом заявок триватиме до 1 грудня 2016 року. За результатами оцінок формуватиметься рейтинг шкіл, для яких вже з грудня починатиметься відбір волонтерів.

 За допомогою спеціально розробленої програми волонтери розвиватимуть у школярів цінності, компетенції та навички, яких вимагає сучасний світ. Ідея проведення належить GoGlobal – ініціативі громадської організації Global Office.

 “У нас дуже багато ініціатив в країні відбувається за рахунок грошей грантів. Це реальність, в якій ми живем. Ми вирішили трішки змінити наш фокус і вважаємо, що цей проект має стати національним. Для цього ми починатимемо рухатися у напрямку повної відмови від іноземного фінансування – ми хочемо, щоб всі фінанси для цієї ініціативи надходили з українського бізнесу і закликаємо долучатися до підтримки цієї ініціативи”, – зазначив співзасновник ГО Global Office, народний депутат України Мустафа Найєм.

 Також він зазначив, що, як свідчить досвід минулого року, спілкування з іноземцями сильно впливає на сприйняття світу дітьми. Вони отримують можливість розширити рамки свого сприйняття, побачити більше, ніж до цього, особливо це стосується дітей, що проживають у віддалених місцевостях та окупованих територіях.

 “80% волонтерів в минулому році завітали в маленькі міста і села України, і лише 20% потрапили у великі міста і села України. У більшості міст це був перший іноземець, що взагалі завітав туди”, – наголосила директор ГО Global Office Оксана Нечипоренко.

 Нагадаємо, що улітку 2016 року було реалізовано перший англомовний табір GoCamp, учасниками якого стали 127 волонтерів із 40 країн світу та 9 000 дітей віком від 10 до 15 років. Задля посилення міжкультурного діалогу, всі волонтери проживали в приймаючих українських сім’ях.

Back to top button