Перерва

Лілія Гриневич вважає, що зараз ситуація у сфері освіти є тривожною

Призначення на посаду в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета може привести до зміни мовної політики в українській системі освіти. Про це заявила міністр освіти України в 2016-2019 роках Лілія Гриневич під час Київського безпекового форуму , повідомляє segodnya.ua.

“Призначення людини з антимайданними цінностями, члена Партії регіонів, людини, яка неодноразово публічно засвідчувала, що поділяє їхні підходи, може призвести до зміни мовної політики в системі освіти”, – вважає Гриневич.

Екс-міністр нагадала, що попередня влада змогла захистити у Венеціанській комісії позиції щодо мови в освіті.

“І зараз цей трансформаційний процес якраз відбувається. І його дуже легко поставити на стоп під впливом різноманітних облудних речей, які будуть дуже добре вписуватися в російську рамку”, – підкреслила вона.

Також Гриневич вважає, що зараз ситуація у сфері освіти є тривожною.

“Як тільки розпочалася ця ідея про скасування ЗНО, суспільство піднялося. Тому що завдяки цій реформі дали можливість вступати дітям чесно і за власними результатами”, – сказала екс-міністр.

Згідно з її словами, ризик з’явився і для Нової української школи, яку почав впроваджувати уряд Арсенія Яценюка.

“Ця реформа вже йде, але попереду ще дуже багато складних етапів. І є велика проблема, якщо ми будемо бачити поточний бездіяльність уряду щодо цієї реформи”, – додала Гриневич.

Нагадаємо, що школи зможуть оцінювати учнів за власною шкалою.

Back to top button