Здоров'яПсихологія

Лідерство – придбана, а не вроджена якість

Лідерами не народжуються, а стають, і розвиток лідерських якостей має пройти певний шлях. Всього 30% лідерських якостей закладені генетично, тоді як інші 70% приходять з досвідом. Вчені з Університету Іллінойсу проводили 15-тижневі курси, закінчивши які, учасники могли стати лідерами, розповідає Psych Central .

Через 15 тижнів люди, котрі відвідували курси, повідомили про позитивні результати стосовно трьох важливих компонентів лідерства: самооцінки, або впевненості у своїй здатності керувати, навичок і мотивації. Дослідники стверджують: шлях до лідерства складається з трьох основних ступенів – готовності, бажання і здібності. Людина не може перейти на наступний щабель, минувши яку-небудь з попередніх.

Спочатку студенти готові дізнатися про те, як стати лідерами, потім вони хочуть освоїти необхідні навички, і, нарешті, вони здатні стати лідерами, тому що у них є навички і мотивація. Навіть якщо учасники не впевнені у своїх лідерських здібностях, за 15 тижнів все одно наступають значні поліпшення. Під час занять студенти виконують 10-12 тестів на оцінку ефективності бути керівником, щоб визначити свої сильні і слабкі сторони. Вчені вважають: керівна позиція автоматично робить людину лідером. Лідерство народжується тільки в процесі взаємодії з іншими людьми.

Шкільне життя

  
Back to top button