Здоров'яПсихологія

“Лайки” у соцмережах особливим чином впливають на мозок підлітків

Коли підлітки бачать в соціальних мережах велику кількість “лайків” (відміток “Мені подобається”) під своїми фотографіями або фото однолітків, в їх мозку активуються ті ж нервові ланцюги, що і при вживанні шоколаду. Це показало нове дослідження, проведене в Каліфорнійському університеті.

У дослідженні взяли участь 32 підлітка у віці від 13 до 18 років. Добровольцям сказали, що вони побачать фото з соцмережі, схожою на Instagram. Учасникам протягом 12 хвилин показували на екрані комп’ютера 148 фотографій, включаючи 40 фото, які надали самі добровольці. Під кожною фотографією підлітки бачили кількість “лайків” нібито поставлених іншими учасниками експерименту. Насправді, число визначали дослідники.

В процесі експерименту вчені спостерігали за активністю мозку підлітків. Фахівці помітили: коли добровольці бачили багато “лайків”, в різних областях їх мозку підвищувалася активність. Найсильніше збільшувалася активність в прилеглому ядрі, пов’язаному з винагородою. У підлітковому віці ця область мозку дуже чутлива.

Back to top button