Здоров'яФізіологія

Китайська рослина вбиває один з найнебезпечніших типів раку

Рак підшлункової відрізняється особливо агресивним розмноженням клітин. Це прискорює ріст пухлини, що знижує шанси на виживання. Білок GRP78, що не дає клітинам вмирати, присутній в пухлинах в більш високій концентрації, ніж у нормальної тканини. Мабуть, він допомагає раку виживати.

Але співробітники Університету Міннесоти з’ясували: екстракт китайської рослини Tripterygium wilfordii (тріптолід) пригнічує GRP78, приводячи до смерті раку підшлункової. Відомо, що якщо в тілі не відбувається нормально процес згортання білків (фолдинга) в ендоплазматичної мережі клітин, то білки починають накопичуватися, а клітина відчуває стрес.

Тривалий стрес активує відповідь, який спочатку підсилює фолдінг. Але коли проблема не вирішується, клітина вмирає. GRP78 допомагає клітині прожити досить довго, щоб можна було скорегувати фолдінг. У великій кількості GRP78 міститься в підшлунковій. І це грає злий жарт, адже він допомагає раковим клітинам вижити.

Екстракт рослини не дає рости і поширюватися раковим клітинам підшлункової. Його протестували на зразках людських тканин. Виявилося, він сприяє смерті в неправильно працюючих клітинах за рахунок ініціювання хронічного стресу.

Back to top button