Китайська рослина вбиває один з найнебезпечніших типів раку

Рак підшлункової відрізняється особливо агресивним розмноженням клітин. Це прискорює ріст пухлини, що знижує шанси на виживання. Білок GRP78, що не дає клітинам вмирати, присутній в пухлинах в більш високій концентрації, ніж у нормальної тканини. Мабуть, він допомагає раку виживати.

Але співробітники Університету Міннесоти з’ясували: екстракт китайської рослини Tripterygium wilfordii (тріптолід) пригнічує GRP78, приводячи до смерті раку підшлункової. Відомо, що якщо в тілі не відбувається нормально процес згортання білків (фолдинга) в ендоплазматичної мережі клітин, то білки починають накопичуватися, а клітина відчуває стрес.

Тривалий стрес активує відповідь, який спочатку підсилює фолдінг. Але коли проблема не вирішується, клітина вмирає. GRP78 допомагає клітині прожити досить довго, щоб можна було скорегувати фолдінг. У великій кількості GRP78 міститься в підшлунковій. І це грає злий жарт, адже він допомагає раковим клітинам вижити.

Екстракт рослини не дає рости і поширюватися раковим клітинам підшлункової. Його протестували на зразках людських тканин. Виявилося, він сприяє смерті в неправильно працюючих клітинах за рахунок ініціювання хронічного стресу.

  
Рак підшлункової відрізняється особливо агресивним розмноженням клітин. Це прискорює ріст пухлини, що знижує шанси на виживання. Білок GRP78, що не дає клітинам вмирати, присутній в пухлинах в більш високій концентрації, ніж у нормальної тканини. Мабуть, він допомагає раку виживати. Але співробітники Університету Міннесоти з'ясували: екстракт китайської рослини Tripterygium wilfordii (тріптолід) пригнічує GRP78, приводячи до смерті раку підшлункової. Відомо, що якщо в тілі не відбувається нормально процес згортання білків (фолдинга) в ендоплазматичної мережі клітин, то білки починають накопичуватися, а клітина відчуває стрес. Тривалий стрес активує відповідь, який спочатку підсилює фолдінг. Але коли проблема не вирішується, клітина вмирає. GRP78 допомагає клітині прожити…

Оцінити

0