Здоров'я

Куріння подвоює ризик виникнення ревматоїдного артриту

Куріння подвоює ризик виникнення ревматоїдного артриту
Куріння подвоює ризик виникнення ревматоїдного артриту
Відмова від шкідливої ​​звички скорочує в три рази небезпеку розвитку хвороби лише через 15 років.

Куріння декількох сигарет на день збільшує ризик виникнення ревматоїдного артриту, пише журнал Arthritis Research & Therapy .

При цьому небезпека розвитку захворювання зберігається протягом 15 років після відмови від шкідливої ​​звички. До такого висновку прийшли вчені з Швеції.

Дослідники з Каролінського інституту і Каролінського університетського шпиталю провели аналіз даних про стан здоров’я 34 тисяч жінок у Швеції у віці від 54 до 89 років. При цьому 219 з них мали діагноз ревматоїдний артрит, тобто системне захворювання сполучної тканини призводить до ураження дрібних суглобів, що згодом спричиняє інвалідність.

Виявилося, що куріння навіть невеликої кількості сигарет, від однієї до семи на день, збільшує в два рази ризик розвитку ревматоїдного артриту в порівнянні з некурящими пацієнтами. При цьому, чим довше людина курить, тим вище ризик появи хвороби згодом.

Відмова від куріння скорочує ймовірність розвитку ревматоїдного артриту втричі лише через 15 років. Однак можливість захворіти на ревматоїдний артрит і через роки залишалася значно вище, ніж у того хто ніколи не курив.

«Відмова від куріння важливий крок з багатьох причин для збереження здоров’я, включаючи підвищений ризик розвитку ревматоїдного артриту. Але те, що цей ризик зберігається навіть через багато років, після того як людина кинула курити, ще один явний стимул кинути якомога швидше », – говорить автор дослідження Даніела Джузеппе.

Back to top button