Здоров'яФізіологія

Куріння може призвести до сліпоти, попереджають медики

Вікова макулярна дегенерація – одне з найпоширеніших захворювань, що позбавляють людей зору. Через цей недуги відбувається атрофія або рубцювання центральної частини сітківки, світлочутливої ​​тканини, що відповідає за гостроту зору. При цьому у курців ризик дегенерації набагато вищий внаслідок пошкодження судин, що живлять сітківку.

В умовах недостатнього харчування тканини ока виснажуються і накопичують токсичні речовини. Дане питання досліджував Університету Вісконсіна. За основу бралися дані близько 5000 чоловік, які почали збирати в 1988 році. Це були знімки очного дна, що робилися на самому початку дослідження і потім кожні п’ять років. До кінця дійшли 4439 чоловік. Рання форма вікової макулярної дегенерації розвинулася у 24% осіб. До пізньої стадії недуга прогресував у 4,5%.

При цьому куріння підвищувало ризик прогресування до пізньої стадії на 36%. І в цілому рання форма захворювання проявлялася частіше у курців. Куріння ж приводило до зростання ризику смерті. На ризик впливали тривалість куріння і кількість викурених сигарет на день.

Шкільне життя

Back to top button