день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Куріння може призвести до сліпоти, попереджають медики

Вікова макулярна дегенерація – одне з найпоширеніших захворювань, що позбавляють людей зору. Через цей недуги відбувається атрофія або рубцювання центральної частини сітківки, світлочутливої ​​тканини, що відповідає за гостроту зору. При цьому у курців ризик дегенерації набагато вищий внаслідок пошкодження судин, що живлять сітківку.

В умовах недостатнього харчування тканини ока виснажуються і накопичують токсичні речовини. Дане питання досліджував Університету Вісконсіна. За основу бралися дані близько 5000 чоловік, які почали збирати в 1988 році. Це були знімки очного дна, що робилися на самому початку дослідження і потім кожні п’ять років. До кінця дійшли 4439 чоловік. Рання форма вікової макулярної дегенерації розвинулася у 24% осіб. До пізньої стадії недуга прогресував у 4,5%.

При цьому куріння підвищувало ризик прогресування до пізньої стадії на 36%. І в цілому рання форма захворювання проявлялася частіше у курців. Куріння ж приводило до зростання ризику смерті. На ризик впливали тривалість куріння і кількість викурених сигарет на день.

Шкільне життя

  
Вікова макулярна дегенерація - одне з найпоширеніших захворювань, що позбавляють людей зору. Через цей недуги відбувається атрофія або рубцювання центральної частини сітківки, світлочутливої ​​тканини, що відповідає за гостроту зору. При цьому у курців ризик дегенерації набагато вищий внаслідок пошкодження судин, що живлять сітківку. В умовах недостатнього харчування тканини ока виснажуються і накопичують токсичні речовини. Дане питання досліджував Університету Вісконсіна. За основу бралися дані близько 5000 чоловік, які почали збирати в 1988 році. Це були знімки очного дна, що робилися на самому початку дослідження і потім кожні п'ять років. До кінця дійшли 4439 чоловік. Рання форма вікової макулярної дегенерації розвинулася у…

Оцінити

0