Здоров'яПсихологія

Кросворди і загадки можуть омолодити мозок літньої людини на 10 років

Також дані заняття здатні загальмувати розвиток деменції. Це довело дослідження, що тривало десять років, пише The Telegraph . Подібні тренування для мозку допомогли трьом чвертям учасників з групи 2800 добровольців (середній вік – 74 роки).

Вчені давно говорять про те, що дуже важливо навантажувати мозок в старості. Тепер же було доведено, наскільки ефективні навіть настільки незначні навантаження, як кросворди. Отже, в рамках дослідження учасників розбили на чотири групи. Перша група тренувала швидкість обробки інформації та фокусування, друга – пам’ять, третя – здатність логічно мислити, а четверта була контрольною.

Всі добровольці відвідали 10 занять, по 60-70 хвилин кожне. Тренінг тривав 5-6 тижнів. А потім був період спостереження, що тривав 10 років. Приблизно 60%, які тренувалися відзначали, що їм простіше справлятися з повсякденними справами. У контрольній групі таких було 49%.

Коментує автор досліджень Джордж Ребок з Університету Джонса Хопкінса:

“Навіть через 10 років позитивний ефект тренувань зберігався у відношенні швидкості обробки інформації та здатності логічно мислити”.