Здоров'яХарчування

Кресс водяний обійшов броколі та томати в поживності

Університет Вілльяма Патерсона провів дослідження овочів і фруктів. Метою було знайти самі корисні продукти. Тому були проведені заміри концентрації 17 поживних речовин в 47 продуктах. Виявилося, один з найкорисніших елементів – кресс водяний. Він має цілющі властивості, містить особливо високі рівні вітаміну K, необхідного для здоров’я кісток, і вітаміну А, необхідного очам. Ще в ньому можна знайти глюкосинолати, що володіють протираковими властивостями.

Отже, продукти оцінювали по концентрації калію, клітковини, заліза, кальцію, тіаміну, рибофлавіну, ніацину, фолієвої кислоти, цинку і вітамінів А, В6, В12, С, D, Е і К. І, згідно з цим показником, кресc отримав оцінку 100, броколі – 34,89, листова капуста – 49,07 і томати – 20,37.

Хоча фрукти і овочі вважаються корисними, багато з них містять тільки одне основне живильне з’єднання на зразок вітаміну С. А вчені шукали продукти, що містять відразу багато різноманітних речовин у великих кількостях. У підсумку в список корисних продуктів не потрапили малина, мандарини, журавлина, часник, цибуля і чорниця. За словами вчених, корисніше за все – листові овочі. До речі, якщо ви вирішите їх відварити, не виливайте воду. Це теж джерело важливих елементів. Її можна використовувати в супах і соусах.

  
Back to top button