день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Кожна хвилина, проведена за комп’ютером, знижує щільність кісток

Норвезькі дослідники з’ясували: чим більше часу хлопчики проводять перед телевізором чи монітором комп’ютера, тим нижче у них мінеральна щільність кісток. Як було встановлено, скелет зростає з самого народження і до кінця підліткового періоду. Найбільша маса кісткової тканини, пов’язана з міцністю і розміром кісток, відзначається на початку підліткового періоду.

Крім фактора харчування, фізична активність також сильно впливає на процес зростання. Виходячи з цього, вчені вивели теорію: чим активніше людина користується комп’ютером у вихідні дні, тим нижче у неї мінеральна щільність кісток. Це експерти вирішили перевірити на прикладі 463 дівчаток і 484 хлопчиків 15-18 років, що проживають в Тромсо.

Мінеральна щільність кісток таза, шийки стегна і всього тіла вимірювалася за допомогою подвійної енергетичної рентгенівської абсорбціометрії. Також враховувалася інформація про спосіб життя (попередньо учасники заповнювали опитування і проходили співбесіди). Зокрема, було відомо, скільки годин у вихідний день вони проводять перед монітором або телевізором, а скільки часу витрачають на фізичну активність у вільний час.

У результаті була виявлений ​​прямий зв’язок між часом перед монітором і низькою щільністю кісток у хлопчиків-підлітків. Причому, зв’язок залишався актуальним, навіть коли в розрахунок брали статеве дозрівання, вік, Індекс маси тіла, куріння, вживання алкоголю, риб’ячого жиру і солодких напоїв.