Здоров'яПсихологія

Конфлікти допомагають боротися зі стресом

Дослідники з Коледжу Роллінс і Університету Пенсільванії вивчали, чому люди по-різному реагують на стрес. У дослідженні взяли участь 50 пар. В учасників взяли зразки слини для визначення їх рівня кортизолу (гормону стресу) до початку конфлікту. Потім кожен партнер розповів про те, які аспекти їх відносин можуть стати причиною для конфлікту. Вчені також запитали добровольців, як часто вони ставали свідками сварок батьків у дитинстві.
Конфлікт - Шкільне життя
Потім партнери повинні були сісти і обговорити свої проблеми у стосунках, розповідає Psych Central. Розмову знімали на відео. Через 20 хвилин після конфлікту дослідники знову виміряли рівні кортизолу учасників. Відеозаписи показали людям, які оцінювали ступінь інтенсивності конфлікту кожної пари, а дослідники розрахували рівні кортизолу.

Вчені помітили: чим серйозніший був конфлікт, тим інтенсивніша реакція організму на стрес. Однак даний зв’язок виявився не настільки явним у людей, які в дитинстві часто спостерігали за сварками батьків. Судячи з усього, таким людям простіше впоратися зі стресом при конфлікті. Попередні дослідження показали, що конфлікт може призводити до ряду негативних наслідків. Наприклад, він був пов’язаний з депресією, стресом, тривогою, образою, гнівом і фізичним насильством. Але іноді сварки корисні. Вони не дають ситуації посилитися, знижують напруженість і створюють близькість у відносинах.

Шкільне життя

Back to top button