Здоров'яПсихологія

Комп’ютерні ігри здатні замінити ліки від депресії

Вчені досліджували ефект ігор на прикладі літніх людей 60-89 років, які перебувають в депресії. Виявилося, ігри позитивно впливають на роботу мозку. Правда, тут використовувалися спеціально розроблені гри. Літнім людям пропонували грати по 30 годин на тиждень. У підсумку через 4 тижні вдалося досягти результатів, порівнянних з тримісячним курсом антидепресанту есциталопраму.

Вчені представили дві гри. У першій вимагалося натискати кнопку кожен раз, коли кулька на екрані змінював свій колір. У другій потрібно було розподілити по групах предмети зі списку. Ігри дозволяли визначити швидкість, точність і увагу учасників. Треба сказати, що спочатку вчені хотіли зрозуміти, чи здатні ігри відновити роботу мозку (пам’яті і префронтальної кори) у літніх людей.

Також було відомо: порушення когнітивних здібностей пов’язано зі зниженням чутливості до антидепресантів. Тепер же виявилося, що ігри можуть обійти антидепресанти по ефективності (72% гравців повністю позбулися симптомів депресії).

Треба сказати, фахівці раніше теж звертали увагу на ігри. Приміром, Університет Сан-Франциско довів, що за допомогою Wii і Kinect можна проводити фізіотерапію з метою поліпшення почуття рівноваги у людей з хворобою Паркінсона. А гра Guitar Hero позбавляє від паралічу пальців руки після інсульту.

Шкільне життя