ГігієнаЗдоров'я

Комп’ютер – один з найстрашніших розсадників бактерій

Багато хто може здивуватися, але комп’ютерні клавіатури брудніше обідка унітазу. The Daily Mail наводить дані останнього дослідження. Виявляється, в клавіатурах в 20000 разів більше бактерій, ніж в унітазі. А мишка в 45000 разів більше заражена бактеріями, ніж ручка змиву на бачку унітаза. Море бактерій також мешкає на робочому пропуску (тут в 243 рази більше бактерій, ніж на іграшці вашої собаки). На пропуску 4620000 бактерій на квадратному дюймі (6,5 сантиметра).

Серед виявлених бактерій – бацили, коки, грампозитивні палички і грамнегативні палички. Останні два види нерідко стоять за харчовими отруєннями. А коки пов’язані з стрептококовою інфекцією. У той же час, грамнегативні палички можуть стати стійкими до антибіотиків.

На коки припадали 42% відсотка бактерій, знайдених на п’яти предметах, якими люди користуються в офісі. Бацили склали близько чверті, а грамнегативні палички – 21,5% виявлених бактерій. Виявилося, найчистіші тачпади – на них мало самих бактерій і, до того ж, на них мешкали лише два види бактерій (67% грампозитивних паличок і 33% грампозитивнихкоків). А ось на поверхні мишки жили всі чотири типи бактерій.

Back to top button