Вища освіта

Комітет з питань науки і освіти готує нову модель фінансування вищої освіти

У середу парламентський Комітет з питань науки і освіти створив робочу групу по розробці нової моделі фінансування вищої освіти. Про це повідомив перший заступник голови комітету Олександр Співаковський.

«Наша мета – змінити поведінку головних суб’єктів навчального процесу – студента вищого навчального закладу та Міністерства освіти. Ми плануємо запровадити персоніфіковану систему отримання коштів, у якій студент отримає доступ до різних фінансових ресурсів свого навчання. Якщо студент погано складе сесію, він перейде з фонду, до якого йому не треба повертати кошти, у фонди, в які треба повертати кошти», – повідомив народний депутат.

Нова модель фінансування вищої освіти, за словами депутата, передбачає створення трьох фондів, з яких буде фінансуватися навчання студентів: бюджетний фонд, кредитний банківський фонд з погашенням відсотків державою, кредитний банківський фонд з погашенням відсотків самим студентом.

«Вартість освіти буде створюватися поведінкою суб’єкта, а не стратегією. Коли ми змінимо мотивацію, ми змінимо поведінку. Нова поведінка суб’єктів освітнього простору створить нову вартість людського капіталу. Це те, чого чекає суспільство та держава від системи освіти України», – заявив Олександр Співаковський.

Народний депутат також повідомив, що планується розділити ступінь освіти, та рівень професійної кваліфікації: “ Це означатиме, що університет не буде надавати випускникам право на здійснення навчальної діяльності, чи будь-якої іншої професійної діяльності. Студент буде отримувати тільки ступень бакалавра чи магістра”.

Back to top button