Освіта і право

Комісія при МОН рекомендувала 3 кандидатури на посаду освітнього омбудсмена

Комісія при МОН рекомендувала три кандидатури на посаду освітнього омбудсмена – голову правління громадської організації, яка займається захистом прав людини, шкільного директора, що активно бере участь у реформуванні освіти, та заступника директора Державної установи «Центр пробації», яка працювала з підлітками в складних ситуаціях. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 8 липня 2019 року, під час спілкування з пресою в межах робочої поїздки на Сумщину.

«Зараз у нас тривав процес обговорення призначення освітнього омбудсмена. Це досить важлива посада, вона має велике значення для суспільства. Ми вирішили оприлюднити ці три кандидатури. Щоб суспільство могло ознайомитися з претендентами, ми оприлюднили їхні короткі відеопредставлення на сайті МОН», – зазначила Лілія Гриневич.

Усі матеріали будуть опубліковані також на офіційній сторінці Facebook Міністерства освіти і науки, де є можливість залишити свій коментар про кандидата.

«Ми будемо зважати на коментування громадськістю цих відеопредставлень, бо розуміємо, наскільки це суспільно важлива посада. Люди хочуть знати, хто захищатиме їхні права», – повідомила Міністр.

Рішення про призначення конкретної кандидатури буде прийняте до кінця тижня та опубліковане на сайті МОН у п‘ятницю, 12 липня.

Серед претендентів на посаду – Яковець Ірина Станіславівна, перший заступник директора Державної установи «Центр пробації».

Так, пробація – це:

  • забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
  • надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
  • організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
  • пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
  • допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

Комісія також рекомендувала до розгляду Міністром Горбачова Сергія Івановича, директора спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 148 імені Івана Багряного з поглибленим вивченням української мови та літератури міста Києва.

Цей кандидат брав активну участь в проєкті оновлення програм 5-9 класів, а також співпрацює з Державною службою якості освіти.

Ще один кандидат на посаду – Ващук Олеся Петрівна, голова правління громадської організації «Міжнародна фундація розвитку».

Ця ГО займається підтримкою демократичних реформ в Україні, захистом прав українців та консультуванням громадян щодо цього, проведенням тренінгів, дискусій та воркшопів, моніторингом діяльності державних та громадських інституцій тощо.

Back to top button