Батькам

Книги та ігри допомагають підготувати дитину до школи

Вчені з США встановили: батьки, які читають вголос і грають зі своїми дітьми, сприяють розвитку важливих навичок. Ці навички знадобляться дітям у школі. За допомогою читання вголос та ігор можна поліпшити у дітей увагу і впоратися з проблемами в поведінці, такими як гіперактивність і агресія.

У дослідженні взяли участь 675 сімей. Частина добровольців приймала участь в програмі, що передбачає запис на відео ігор з дітьми та читання їм вголос. Відеозаписи переглядав фахівець. Він розповідав батькам про те, яку важливу роль вони відіграють у розвитку своїх дітей. Читання вголос та ігри позитивно вплинули на увагу і поведінку дітей. Через півтора року після закінчення програми дослідники виявили: позитивні ефекти збереглися.

За словами експертів, в книгах мова часто йде про героїв, які відчувають різні емоції і вирішують проблеми, що виникають в їх житті. Дитина починає представляти себе на місці героїв і думати, як би вона вчинила. Крім того, діти вчаться концентруватися на тому, що їм читають. Ігри мають схожий ефект.

Джерело

  
Back to top button