Освіта і право

Керівники шкіл не подаватимуть е-декларацій про доходи

Сьогодні, 5 січня 2017 року, набув чинності Закон “Про Вищу раду правосуддя”. Згідно з законом, Вища рада правосуддя (ВРП) створюється шляхом реорганізації Вищої ради юстиції (ВРЮ). Протягом 20 днів, тобто до 26 січня, ВРЮ має створити комісію з реорганізації.

У  заключних положеннях Закону “Про Вищу раду правосуддя” йдеться про те, що керівники закладів освіти (крім керівників ВНЗ та їхніх заступників), науки (крім президентів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, перших віце-президентів, віце-президентів та головних учених секретарів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, інших членів Президії Національної академії наук України та президій національних галузевих академій наук), та директори шкіл звільнені від обов’язкового заповнювання  електронних декларацій про доходи.

Також дія розділу VII цього Закону не поширюється на посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Звільнені від зобов’язання заповнювати електронні декларації  й керівники закладів культури, мистецтв, відновлення й збереження національної пам’яті, фізичної культури, спорту й національно-патріотичного виховання.

Також звільнені від електронного декларування керівники установ охорони здоров’я (крім керівників установ охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського рівня).

Нагадаємо, що раніше, з 1 січня 2017 року е-декларації повинні були подати особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відзвітувати про свої фінанси повинні були керівники управлінь освіти обласних та міських, районних державних адміністрацій; керівники навчальних закладів державної і комунальної форми власності, а також заступники керівників навчальних закладів державної і комунальної форми власності, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції на постійній основі.

Back to top button