день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Кабмін збільшив держзамовлення на підготовку фахівців у сфері IT, – Гриневич

В Україні найбільшим попитом на ринку праці нині користуються фахівці у сфері IT та різних технічних спеціальностей.

Про це в інтерв’ю “Главкому” повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

“Міністерство економіки збільшило державне замовлення на програмістів, на фахівців у сфері IT. Бо є очевидна недостатність їх на ринку праці.Також була збільшена кількість місць на інженерні, власне, технічні спеціальності. Це те, що нам дуже потрібно”, – зазначила вона.

Водночас міністр уточнила, що подібну ситуацію на ринку праці можливо спрогнозувати на 5-6 років. “Бо бакалаври вийдуть за 4 роки, магістри – ще пізніше. А інститут прогнозування ринку праці у нас, на жаль, розвинутий надто слабо, і над ним ще багато потрібно працювати”, – додала Гриневич.

Водночас відомство зменшило держзамовлення на право, економіку. “Цих фахівців вже дуже багато. Крім того, за цими спеціальностями є попит і на платне навчання. Якщо проаналізувати попит на контрактну форму навчання, то, в першу чергу, як бачимо, люди готові платити за здобуття юридичних, економічних та філологічних спеціальностей”, – розповіла міністр.