Здоров'яПсихологія

Інтернет-залежність підриває імунітет, показало дослідження

Дослідники з Університету Суонсі і Міланського університету опитали 500 чоловік у віці від 18 років до 101 року. Приблизно у 40% учасників, незалежно від статі, була помірна або важка інтернет-залежність. Добровольці з найвищими рівнями залежно від інтернету хворіли застудою і грипом на 30% частіше за тих, хто проводив менше часу в Мережі, пише The Daily Mail.

Також дослідження показало, що люди, залежні від інтернету, відчували більш сильну напругу, коли не могли вийти в Мережу. За словами фахівців, через цикли стресу і полегшення, пов’язаних з інтернет-залежністю, рівні кортизолу в організмі змінюються. Кортизол дуже сильно впливає на імунну систему.

Крім того, люди з інтернет-залежністю рідше виходять на вулицю і менше спілкуються з іншими людьми. Тобто, вони захищають себе від впливу мікробів. Це теж негативно впливає на імунітет. До того ж, люди, залежні від інтернету, частіше страждають він браку сну, неправильно харчуються, рідко займаються спортом, курять і вживають більше алкоголю.

Більшість учасників дослідження користувалися інтернетом в середньому близько шести годин на день. Деякі проводили в Мережі більше 10:00 в день. Як правило, вони сиділи в соціальних мережах. Чоловіки і жінки виходили в Мережу з різних причин. Жінки в основному користувалися соцмережами та інтернет-магазинами, а чоловіки грали в онлайн-ігри.

Back to top button