Початкові класи

Інтерактивна безкоштовна абетка допоможе малюкам швидко навчитися читати

Інтерактивна безкоштовна абетка допоможе малюкам швидко навчитися читати
Інтерактивна безкоштовна абетка допоможе малюкам швидко навчитися читати
Львів’яни створили першу інтерактивну абетку для діток, яка допоможе малюкам швидко навчитися читати. «Мишеняткова абетка» – соціальний проект, над яким група з 20 осіб працювала з власної ініціативи і розповсюджує цю абетку безкоштовно для усіх. Дорослі кажуть, що саме малюки надихали їх протягом року на нелегку працю.

У мандрівку країною українських літер і слів малюків запрошує веселе, жваве, добре, щасливе, кумедне, трішки бешкетне мишенятко Круть, яке водночас вчить діток читати. У нього пропали всі літери і малюки мають йому допомогти повернути їх у нірку-хатинку. Мишенятко є образом доброго українського господаря, їздить на тракторці мальовничими полями і постійно займається цікавою працею, відкриваючи дітям світ читання. Абетка-гра має 10 рівнів складності, але дуже проста у користуванні і захоплююча.

Ідея створити інтерактивну українську абетку виникла у львів’янки Олесі Дячишин, коли народився її молодший син. Малюк у два роки за допомогою планшету IPad самостійно за півроку вивчив англійський алфавіт, бавлячись англійською абеткою з піснями.

«Український алфавіт ми вивчали на кубиках, у книжках. У мене виникло запитання, чому я дитині подала спершу англійський алфавіт, а не український, але нічого не змогла знайти з української абетки, щоб завантажити на планшет. Було, щоб бавитися на комп’ютері, але дитині у два роки управляти мишкою – це складно, як і сидіти в комп’ютері. Тому я вирішила створити інтерактивну абетку сама. Мене підтримали у сім’ї і мої друзі»,– розповіла Олеся Дячишин.

Львів’яни працювали не для заробітку, а для своїх дітей

Син Олесі Дячишин у 3,5 роки освоїв українську абетку, створену мамою та її друзями. Веселих і яскравих персонажів до гри намалювала молода художниця Юлія Куцміда, яка під час праці очікувала на свого первістка. А музичне оформлення зробив відомий музикант, вокаліст «Пікардійської терції» Володимир Якимець.

«Це була досить важка робота. Я розумів, що музика має бути така, щоб не заважала спостерігати за персонажем, мала б ілюструвати все, що відбувається на екрані, пасувати до картинок. А ще ця музика мала бути нейтральною і підходити не лише для українського гравця, а й для англійського, німецького», – каже Володимир Якимець.

Двадцять львів’ян працювали над абеткою-грою рік без жодної фінансової підтримки. Всі захопились ідеєю створити для українських діток якісну українську абетку, щоб вона була доступна для українців у всьому світі, які хочуть навчити дитину рідної мови. Робили не для заробітку, а для своїх малюків. Автори шукали такі назви предметів для ілюстрації літер, які б дитина легко запам’ятовувала, які є у неї серед забавок або ж добре їй відомі.

Автори соціальної абетки подбали також про діток нечуючих і з вадами мови, розробивши паралельно із озвученням у грі мовні підказки для батьків і діток. Українська абетка гра-онлайн доступна для планшетів іОS і Android, смартфонів, звичайних комп’ютерів, її можна безкоштовно завантажити. Нині львів’яни створюють таку версію своєї веселої навчальної гри, щоб нею могли скористатися всі, кому не доступний інтернет. А в майбутньому, можливо, у героя гри – мишенятка Круть – може ще й з’явитися братик Верть або ж сестричка. Інтерактивна українська абетка-гра має ліцензійне забезпечення, позитивно оцінена психологами.

Однак батькам варто пам’ятати, наголошують автори проекту, що таємниця літер і слів відкривається для дитини передусім із книжок, які потрібно читати малечі щодня.

Джерело: radiosvoboda.org

Back to top button