Здоров'яПсихологія

Інтелектуальна робота – запорука збереження розумових здібностей в старості

Люди з серйозною розумовою діяльністю, включаючи юристів і графічних дизайнерів, в літньому віці, швидше за все, будуть мати добру пам’ять, передає BBC. Було проведено дослідження понад 1000 шотландців 70 років. Виявилося, люди, які займалися інтелектуальною діяльністю, краще справлялися з тестами на пам’ять і розумові здібності.

Це пояснює теорія, згідно якої, зовнішні стимули допомагають побудувати “когнітивний резерв”, який рятує від вікових змін. Співробітники Університету Еріот-Ватт хочуть більше дізнатися про те, як спосіб життя і робота пов’язані з втратою пам’яті. В рамках свого останнього експерименту вони перевіряли у літніх людей пам’ять, швидкість обробки інформації і здатність мислити. Також заповнювався опитування, присвячене трудовому стажу.
Інтелектуальна робота - Шкільне життя
У результаті вдалося зробити висновок про позитивний вплив інтелектуальної роботи. Така робота включала в себе переговори, навчання когось, аналіз та узагальнення даних. Правда, вчені задалися питанням: чи не приходять в інтелектуальну сферу спочатку більш розвинені люди, чий мозок захищений від когнітивного згасання. Для цього вони перевірили IQ людей у ​​віці 11 років. З’ясувалося: IQ відповідав тільки за 50% відмінностей в розумових здібностях в подальшому житті. Решта 50%, мабуть, включали в себе зовнішній вплив.

Шкільне життя

  
Back to top button