Здоров'яФізіологія

Інтелект дитини залежить від освіти батьків

Вчені давно сперечаються про те, чи впливають зовнішні фактори на інтелект дитини, або ж все вирішує генетика. Нове дослідження, проведене фахівцями з Університету Вірджинії, Медичної школи Університету співдружності Вірджинії і Університету Лунда, показало: у дітей, вихованих освіченими батьками, рівень інтелекту вище, ніж у тих, чиї батьки не настільки освічені, пише Science World Report .

Вчені оцінили IQ 436 чоловіків зі Швеції, братів, одного з яких виховали прийомні батьки, а іншого – біологічні. Рівень інтелекту усиновлених учасників віком 18-20 років виявився на 4,4 пункту вище, ніж у тих, хто виріс з біологічними батьками. У Швеції, як і в більшості західних країнах, багато охочих усиновити дитину. Агентства з усиновлення вибирають найкращих кандидатів.

Соціально-економічний статус і рівень освіти у прийомних батьків, які брали участь у дослідженні, як правило, був вище, ніж у біологічних батьків. Рівень освіти батьків оцінювався за п’ятибальною шкалою. Кожен додатковий бал додавав дитині 1,71 пункту IQ.

Шкільне життя

Back to top button