Здоров'яПсихологія

Іноземні мови розвивають у дітей комунікативні навички

При цьому дитині зовсім не обов’язково говорити на декількох мовах. Важливо, щоб вона чула їх у сім’ї, дитячому садку чи школі. Тобто, на комунікативні навички позитивно впливає багатомовне середовище.

У дослідженні вчених з Університету Чикаго взяли участь 72 дитини віком від 4 до 6 років. Учасники виконували завдання, пов’язані з соціальною комунікацією. Дослідження показало: діти, які ростуть в багатомовному середовищі, набагато краще розуміли, що мали на увазі дорослі. Ті, хто в повсякденному житті в основному чув тільки рідну мову, справлялися із завданням гірше.

За словами дослідників, дітям, які часто чують іноземні мови, простіше вловлювати зміст сказаного і точку зору іншої людини. До речі, вчені з Університету Конкордії з’ясували: дитина, що говорить на двох мовах, бачить світ інакше. Такі діти впевнені, що всьому можна навчитися, тоді як ті, хто говорить тільки на одній мові, вважають всі уміння вродженими. Так, вивчення другої мови в ранньому дитинстві запобігає появі стереотипів.

Шкільне життя

Back to top button