день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Інна Совсун про особливості вступної кампанії 2015

9 липня 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі пройшов круглий стіл на тему «Особливості вступної кампанії 2015» за участю першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун.

У заході також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи та навчальної роботи Донецького національного університету Ростислав Подольський, а також представник Громадської мережі ОПОРА Наталія Радиш.

Під час круглого столу перший заступник Міністра освіти і науки повідомила, що порівняно з минулим роком державне замовлення скорочено на 10-12%.

За словами Інни Совсун, скорочення державного замовлення відбулося за рахунок зменшення на 23%, у порівнянні з минулим роком, кількості випускників шкіл. Окрім того, до числа випускників українських шкіл не потрапили абітурієнти з Автономної Республіки Крим.

«Кількість місць державного замовлення та кількість випускників шкіл збалансована та зараз набагато вища ніж за останні 10 років», – підкреслила перший заступник Міністра.

Перший заступник Міністра також звернула увагу на особливості вступної кампанії у 2015 році, одна з яких – специфіка розрахунку конкурсного балу. Інна Совсун зазначила, що конкурсний бал абітурієнта формуватиметься з суми балів результатів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та середнього балу атестату,помножених на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнюватиме одиниці. Вагові коефіцієнти є показниками того, який із складових загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного вищого навчального закладу.

За словами Інни Совсун, у цьому році вступники самостійно визначатимуть пріоритетність заяв. При вступі до університетів абітурієнт має право подавати до 15 заяв в 5 університетів на 3 спеціальності, при цьому кожній з них буде призначатися певне число, що визначить ступінь пріоритетності. Пріоритет номер один – є найважливішим і він встановлюється для найбажанішої спеціальності та університету. «Якщо вступник не буде рекомендований до зарахування за своїм першим пріоритетом, то він зможе вступити за наступним числом, вказаним ним у заяві. Це залежатиме від кількості балів ЗНО вступника», – додала Інна Совсун.

Під час круглого столу проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров розповів про майбутні плани університету щодо зміни логістики подачі документів до приймальної комісії: «Ми плануємо встановити у фойє корпусів нашого навчального закладу комп’ютери, щоб вступник міг одразу скористатися електронною системою подання документів».

Проректор Донецького національного університету Ростислав Подольський зауважив, що проблемним залишається питання абітурієнтів з непідконтрольних Україні територій: – «Враховуючи складну ситуацію в Україні, може статися так, що вступники будуть подавати документи, які не визнаються, і такі випадки вже траплялися».

На думку представника Громадської мережі ОПОРА Наталії Радиш, успішність вступної кампанії 2015 року залежатиме, по-перше, від Міністерства освіти і науки України, яке забезпечує технічну частину роботи Єдиної державної електронної бази з питань освіти та державне замовлення. По-друге, від роботи приймальної комісії, що працює безпосередньо з абітурієнтами та проводить роз’яснювальну роботу. І по-третє, від абітурієнта, який несе відповідальність за свій вибір. Вона також закликала вступників відповідально поставитися до свого вибору та не поспішати подавати документи в перший день вступної кампанії, а спочатку визначитися з вибором напряму підготовки. «Змінити свої перші пріоритети вступники вже не зможуть», – наголосила Наталія Радиш.