Здоров'яФізіологія

Ігри на планшетах і мобільних телефонах шкідливі для маленьких дітей

Дослідження 65 сімей, що проводилося Дитячим медичним центром Коєна, виявило зв’язок між іграми і слабо розвиненою мовою, пише The Telegraph . Виходить, “розвиваючі ігри” не розвивають дітей, хоча батьки так і не вважають. Згідно зі статистикою, діти починають користуватися сенсорними пристроями в 11 місяців. І час використання становить приблизно 30 хвилин в день.

Різниці у розвитку у дітей, що грали в “розвиваючі” і в звичайні ігри, немає, кажуть вчені. Однак діти, що гралися в звичайні ігри на зразок Angry Birds або Fruit Ninja, все-таки гірше справлялися з тестами на мовні навички, що стосувалися і розуміння мови, і самого навику мови. Коментує експерт Рут Міланаік: “Батьки часто дають дітям замість іграшок або книжок сенсорні пристрої. Але технічні новинки не можуть замінити уваги батьків. Кращий спосіб розвинути мовні навички та навички навчання – більше говорити з дитиною”.

Як було встановлено, найчастіше діти використовували сенсорні пристрої, дивлячись навчальні програми (30%), використовуючи навчальні додатки (26%), безцільно натискаючи кнопки на екрані (28%) і граючи в «не навчальні ігри” (14%). Фахівці відзначають: вони не знають точно, чи то діти зі слабо розвиненими мовними навичками частіше звертаються до сенсорних пристроїв, чи то самі пристрої таки винні у проблемі з мовними навичками.

Back to top button