Головне

IBM відправляє суперкомп’ютер Watson вчитися до ВНЗ

Суперкомп’ютер компанії IBM Watson , який здобув широку популярність після того, як він став переможцем конкурсу “Jeopardy!”, вступає на навчання в інститут. Компанія IBM надає програмну частини системи Watson-а у розпорядження Ренселлеровского політехнічного інституту (Rensselaer Polytechnic Institute, RPI), де він, як звичайний студент з плоті і крові, буде “гризти граніт” науки, відточуючи свої навички та набуваючи додаткові знання . Звичайно, суперкомп’ютер Watson не буде проходити весь курс інститутських предметів, його трирічна програма буде зосереджена на поглибленому вивченні математики та англійської мови.

“Це є великим кроком для всіх нас” – розповідає Майкл Хенесі (Michael Henesey), віце-президент компанія IBM по комерційному розвитку, – “Технології, реалізовані в системі суперкомп’ютера Watson, ми вважаємо одним з найважливіших стратегічних напрямків діяльності нашої компанії, націленим на майбутнє. І ми хочемо удосконалювати ці технології і далі, співпрацюючи з кращими представниками академічних навчальних закладів “.

IBM відправляє суперкомп'ютер Watson вчитися до ВНЗ
IBM відправляє суперкомп’ютер Watson вчитися до ВНЗ
Система суперкомп’ютера Watson є пізнавальною, когнітивної системою, яка може обробляти величезні обсяги інформації, включаючи інформацію, написану природною мовою. Для перемоги суперкомп’ютера в конкурсі “Jeopardy!” в 2011 році, в його пам’ять були внесені дані з різних енциклопедій, довідників, словників, книжок різного роду, випусків новин і навіть художніх фільмів. Для роботи в медичному напрямі пам’ять Watson-а була наповнена даними з медичних довідників, публікацій, журналів та інших джерел інформації медичного плану. Після попередньої обробки отриманої різнорідної інформації суперкомп’ютер може швидко знаходити відповіді на питання, ставити медичний діагноз або оцінювати фінансові ризики .

Компанія IBM, що виділила грант Ренселлеровскому інституту і надала їм право використання системи Watson протягом трьох років, розглядає це як спосіб розвитку та підвищення ефективності пізнавальних здібностей системи штучного інтелекту суперкомп’ютера. Дослідники RPI, що займаються проблемами штучного інтелекту, збираються модернізувати і доповнити деякі частини системи Watson, що поліпшить математичні здібності суперкомп’ютера за допомогою яких він самостійно зможе з’ясувати значення деяких нових слів та слів штучного походження. Крім цього, система суперкомп’ютера отримає нові функції, які дозволять системі виконувати аналіз статичних зображень, потоків відеозображень, електронних листів, книг та інших джерел неструктурованої інформації, на частку якої припадає більша частина обсягу всієї інформації, доступної в Інтернеті.

Те, що система Watson надходить у розпорядження інституту RPI, ще не означає, що сам суперкомп’ютер фізично буде переміщений на нове місце розташування. Оригінальна система Watson буде як і раніше перебувати в офісі IBM Research в окрузі Вестчестер. А програмна частина Watson-а переїде в нову суперкомп’ютерну обчислювальну систему, повністю сумісну з архітектурою програмного забезпечення Watson-а, яка вже встановлена ​​в обчислювальному центрі технічного парку інституту. Версія Watson-а від RPI має пам’ять, об’ємом 15 терабайт, чого достатньо для зберігання даних вельми чималої бібліотеки, а працювати з суперкомп’ютером зможе відразу двадцять користувачів.

Компанія IBM вже неодноразово співпрацювала з іншими медичними організаціями, але даний випадок є першим разом, коли програмна складова Watson-а переїхала в “нерідну”, але сумісну, суперкомп’ютерну обчислювальну систему.

Back to top button