Анонс

Грицак та Гольдін прочитають спільний курс про роль ОУН, Нахтігаль і Шептицького

Семьон Гольдін (Єврейський Університет, Єрусалим) та професор Ярослав Грицак (Український католицький університет)
Семьон Гольдін (Єврейський Університет, Єрусалим) та професор Ярослав Грицак (Український католицький університет)

В межах програми єврейських студій УКУ доктор Семьон Гольдін (Єврейський Університет, Єрусалим) та професор Ярослав Грицак (Український католицький університет) проведуть спільний міні-курс “Єврейсько-українське співіснування в історичній перспективі: вибрані питання”.

Навчальний курс складатиметься з шести зустрічей-дискусій, на яких учасники обговорюватимуть питання взаємодії українців та євреїв протягом XVII-XX століть, інформують організатори.
Наприклад, учасники дискусії обговорюватимуть питання міжрелігійних відносин між євреями і українцями під час повстання Хмельницького, як події Хмельниччини трактуються в українській і єврейській історичній пам’яті.

Темою другої зустрічі буде ставлення до євреїв в Російській і Австро-Угорській імперії. Чому із завидною періодичністю відбувалися єврейські погроми? Як євреї долучалися до української революції (випадок Володимира Жаботинського)?

На наступних дискусія лектори розглядатимуть теми: ставлення ОУН до євреїв, причини єврейських погромів у 1941 році, масове вбивство в Бабиному Яру, батальйон Нахтігаль та роль Романа Шухевича в львівському єврейському погромі 1-2 липня, митрополит Андрей Шептицький та праведники світу, а також питання пов’язані із особливостями відродження єврейських спільнот в незалежній Україні.
Зустрічі відбуватимуться з 8 по 12 вересня в корпусі УКУ на Козельницькій 2а. Вхід вільний.
Всі деталі та список літератури для домашнього читання за адресою: lada28@ucu.edu.ua

Джерело:tvoemisto.tv

Back to top button