Здоров'яФізіологія

Грудне вигодовування захищає дітей від негативного впливу забрудненого повітря

У дослідженні фахівців з Університету Країни Басків взяли участь 638 жінок і їх дітей. Вчені хотіли зрозуміти, як забруднення навколишнього середовища впливає на здоров’я дитини в утробі матері. Також вони вивчили роль дієти в розвитку дитини.

Фахівці зосередилися на наслідки впливу високих рівнів тонкодисперсних частинок (ТЧ 2.5) та діоксиду азоту для моторного та психічного розвитку дітей. На фетальній стадії внутрішньоутробного розвитку центральна нервова система тільки починає формуватися. У ній ще немає механізмів, що запобігають накопичення небезпечних речовин. Дослідження показало, що грудне вигодовування протягом, як мінімум, чотирьох місяців рятувало дітей від негативного впливу забруднення повітря.

До речі, вчені з Університету Монтани з’ясували: забруднення повітря може викликати у дітей погіршення короткочасної пам’яті і зниження інтелекту. Діти, що знаходяться під впливом великої кількості забруднюючих речовин протягом довгого часу, схильні до високого ризику запалення мозку і нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона.

  
Back to top button