Батькам

Готуємось до школи

Готуємось до школи
Готуємось до школи
Чергові канікули підходять до кінця, і чим ближче початок осені, тим актуальніше стає питання підготовки дитини до школи. Чомусь більшість батьків вважає, що приготування до навчання полягає виключно в покупці форми та канцтоварів. Але важливий і емоційний настрій, стан здоров’я, готовність до зміни режиму і навантажень.

Найбільше турбот батьків учнів дітей (особливо початкової та середньої школи) пов’язаний з необхідністю покупки шкільного приладдя. При цьому крім вартості, необхідно звертати увагу на якість товарів, адже вони можуть зробити істотний вплив на здоров’я дитини. Намагайтеся не купувати дешеву шкільну форму – матеріал, з якої вона виготовлена, може доставляти дитині дискомфорт і відволікати його від занять. По-друге, придбайте шкільну форму тільки разом з дитиною. Бажано, щоб на примірці у нього була можливість порухатися, пострибати, посувати руками – це допоможе вибрати максимально зручний варіант одягу. Купуйте зручний портфель для підручників, а краще рюкзак, оскільки в цьому випадку навантаження рівномірно розподіляється на хребет.

Другий, не менш важливий за значимістю момент, – це психологічна підготовка дитини до нового шкільного року. Основна складність полягає в тому, що за літо діти звикають до режиму,який сильно відрізняється від навчального: більше гуляють, не виконують домашніх завдань, відчуваючи повну свободу від навчання. Тому протягом серпня необхідно поступово адаптувати режим канікул до навчального – більш чітко визначати час на ігри, прогулянки та читання книг. Особливо це стосується учнів п’ятих класів, які залишають початкову школу і стикаються з новими законами середньої – безліч нових предметів, різні викладачі, інший рівень відповідальності. Успішність дитини в цьому випадку багато в чому буде залежати від того, з яким настроєм учень почне новий навчальний рік. Варто звернути особливу увагу на своєчасний відхід до сну. Довгі вечори за комп’ютером або перед телевізором можуть обернутися серйозною проблемою вранці, коли потрібно рано прокидатися і йти на уроки.

Готуючи дитину до школи, необхідно подбати про його імунітет, щоб організм виявився готовий до майбутніх серйозних навантажень. Не варто нехтувати фізичними вправами і рухливими іграми на свіжому повітрі, та й просто тривалими спільними прогулянками. Обов’язково стежте, щоб раціон харчування був збалансований, і в ньому були присутні фрукти, овочі, молочні продукти, риба, зелень, які містять велику кількість мінералів і мікроелементів, необхідних для нормальної життєдіяльності організму, що росте і розвивається. У серпні вже бажано налаштувати графік харчування дитини згідно шкільного режиму – відмінно, якщо обід за часом буде збігатися з обідом в школі.

Якщо дитина відпочивала на морі або їздила у табір, необхідно пройти медичне обстеження для того, щоб виключити в тому числі і приховані інфекції, здатні укупі зі зміною режиму викликати ускладнення зі здоров’ям. Після відвідин табору лікарі особливо рекомендують оглядати дітей на наявність головного педикульозу, оскільки саме на канікулах, активно контактуючи з великою кількістю однолітків, діти часто заражаються ним. З цим захворюванням пов’язаний і дуже важливий психологічний момент – у дітей може сформуватися комплекс і почуття сором’язливості за “наявність вошей”, а це негативно позначається на процесі соціальної адаптації дитини.

Шкільна пора – один з найбільш пам’ятних періодів у житті кожної людини. З нею пов’язаний процес соціалізації дитини та становлення особистості, самовизначення і вибір подальшого життєвого шляху. Завдання батьків ж у цьому випадку – дати дитині максимальну можливість проявити себе і не допустити розвитку у нього комплексів і психологічних бар’єрів.

Back to top button