Здоров'яФізіологія

Гормон сну – мелатонін – зміцнює кістки, показав експеримент

Фахівці виявили дивовижнbq зв’язок циркадних ритмів і процесу дегенерації кісткової тканини. Зроблене відкриття повинне допомогти в розробці превентивної терапії остеопорозу. Можливо, в основу терапії буде покладено мелатонін, пише CTV News з посиланням на дослідження Стоматологічної школи Макгілла.

Експеримент показав, що БАДи з мелатоніном зміцнювали кісткову тканину у літніх щурів. Як відомо, мелатонін регулює сон, викликаючи сонливість за рахунок зниження температури тіла. Він же здатний гальмувати активність остеокластів, клітин, що стимулюють процес розкладання. У міру старіння якість сну знижується, що робить остеокласти більш активними. Це прискорює процес розкладання кісток.

У рамках тестування БАДів з мелатоніном гормон, розчинений у воді, давали 20 щурам (вік – 22 місяці). Через 10 тижнів (еквівалентно шести людським рокам) аналіз щільності і міцності кісток показав: кісткова тканина збільшилася в обсязі і щільності. Тепер потрібно зрозуміти, запобігають БАДи процес розкладання кісток, або вони його обертають назад. Також варто з’ясувати, яке дозування підійде людям.

  
Back to top button