Ходити сходами корисно

Ходити сходами пішки набагато корисніше, ніж кататися на ліфті — це річ цілком очевидна. І тим не менш підйомники в супермаркетах і ескалатори в метро, як і раніше переповнені, і особливого напливу охочих оздоровитися на сходинках не спостерігається. Щоб зробити сенс ходіння сходами менш ефемерним і конкретизувати користь цього заняття для нашого здоров’я, учені провели такий нескладний експеримент.
Протягом декількох років вони спостерігали за людьми, які працюють у будинках без ліфтів, регулярно знімаючи їх основні показники. З’ясувалося, що постійне ходіння сходами значно зменшує жирові відкладення, тонізує м’язи і нормалізує кров’яний тиск без будь-яких додаткових навантажень і дієт. До того ж, серед тих, кому підніматися сходами доводилося регулярно, смертність була нижче середньої по країні аж на 15%.
Це спостереження особливо актуальне для сучасних клерків і менеджерів, які проводять більшу частину дня сидячи за комп’ютером. Три-чотири пробіжки сходами на добу цілком компенсують сидячий спосіб життя, і це підтвердила ще одна група дослідників з Женевського інституту медицини, яка провела ще один експеримент. Медики попросили 77 своїх колег, які займаються науковою діяльністю, користуватися виключно сходами протягом трьох місяців.
Через 12 тижнів, вчені виміряли показники піддослідних, і ось які результати вони отримали. Об’єм легенів у пацієнтів збільшився в середньому на 8,6%, а об’єм талії, навпаки, зменшився — на 2%; на 2% також зменшилась вага і об’єм жирових відкладень, на 2,3% — кров’яний тиск, на 3,9% — рівень холестерину, повідомляє Daily Mail. І це в такі короткі терміни! Помножте ці цифри хоча б на чотири і уявіть, яких результатів можна досягти за рік.
— Це дослідження — далеко не сенсація, однак воно допоможе багатьом зайнятим людям підтримувати себе у формі без особливих часових і грошових витрат, — говорить кардіолог професор Адам Тіммінс.
Ще один аргумент на користь ходіння сходами наводять вчені з Великобританії, які досліджували вплив регулярних навантажень на розвиток скелета. За їх даними, такі вправи, як стрибки, присідання і ходіння сходами, зміцнюють кістки і бережуть нас від таких напастей, як остеопороз і різні травми. Причому у чоловіків біганина сходами позитивно впливає на загальну масу скелета, а у жінок особливо зміцнює хребет і кістки тазу. Адже саме ця частина найбільше страждає від вікових змін і травм.