день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Хто хоче кинути курити?

Хоче кинути курити?

Хоче кинути курити?

Кожен курець щодня бачить перед очима напис: «Куріння – причина розвитку серцево-судинних і ракових захворювань», але ця фраза занадто «загальна», щоб стати справжнім стимулом відмови від сигарети. Результати нового дослідження, проведеного в Австралії, конкретизують цей «антитютюновий» заклик. Особливо актуально це для жінок, які ніяк не можуть знайти в собі сили кинути.

Яким би «загальним» і «віддаленим» не здавалося словосполучення онкологічні захворювання, наслідки їх цілком конкретні, а прояви небезпечні. Поштовхом до їх розвитку може стати що завгодно, так навіщо піддавати себе додатковому ризику, запалюючи чергову сигарету?

Вчені давно зруйнували міф про те, що куріння – причина виключно раку легенів. Сьогодні доведено, що пристрасть до сигарет може обернутися пропискою в онкологічному центрі в будь-якому відділенні. І навіть там, де, на перший погляд, це менше всього можливо – експерти стверджують, що другий за чисельністю гінекологічний тип раку – рак яєчників – так само може стати наслідком тривалого куріння.

В Університеті Куртина (Curtin University) було проведено масштабне дослідження 28 114 жінок, які мають діагноз рак яєчників і 94942 здорових представниць слабкої статі. Фахівці детально опитували учасниць дослідження на предмет їхнього способу життя. Згодом усі відповіді були розділені на 13 груп залежно від соціо-демографічних та особистісних характеристик.

Результатом дослідження стало розширення списку факторів ризику розвитку раку яєчників – за рахунок паління.

Раніше вважалося, що основними причинами, що викликають рак яєчників, є зайва вага, використання оральних контрацептивів, гормонозамісну терапія при менопаузі і надмірна пристрасть до алкоголю. Група вчених під керівництвом професора Колліна БІНС, змогла довести, що куріння такий же суттєвий аргумент «на користь раку»: «Попередні дані свідчать про те, що існували до сьогоднішнього дня подання про незначну небезпеку куріння в плані розвитку раку яєчників не мають підстав. Ми довели, що куріння стоїть на рівні з ожирінням і гормональними змінами в списку факторів ризику. Зараз нам належить вивести статистичну залежність зв’язку пристрасті до нікотину і розвитком цього типу онкології ».

Колега БІНС, який брав участь в аналізі практичного матеріалу, професор Енді Лі, солідарний зі своїм партнером: «Відмова від куріння, так само як схуднення, один з найважливіших компонентів профілактики раку яєчників».
Джерело: newsone.com.ua