Хто хоче кинути курити?
Кожен курець щодня бачить перед очима напис: «Куріння – причина розвитку серцево-судинних і ракових захворювань», але ця фраза занадто «загальна», щоб стати справжнім стимулом відмови від сигарети. Результати нового дослідження, проведеного в Австралії, конкретизують цей «антитютюновий» заклик. Особливо актуально це для жінок, які ніяк не можуть знайти в собі сили кинути.
Яким би «загальним» і «віддаленим» не здавалося словосполучення онкологічні захворювання, наслідки їх цілком конкретні, а прояви небезпечні. Поштовхом до їх розвитку може стати що завгодно, так навіщо піддавати себе додатковому ризику, запалюючи чергову сигарету?
Вчені давно зруйнували міф про те, що куріння – причина виключно раку легенів. Сьогодні доведено, що пристрасть до сигарет може обернутися пропискою в онкологічному центрі в будь-якому відділенні. І навіть там, де, на перший погляд, це менше всього можливо – експерти стверджують, що другий за чисельністю гінекологічний тип раку – рак яєчників – так само може стати наслідком тривалого куріння.
В Університеті Куртина (Curtin University) було проведено масштабне дослідження 28 114 жінок, які мають діагноз рак яєчників і 94942 здорових представниць слабкої статі. Фахівці детально опитували учасниць дослідження на предмет їхнього способу життя. Згодом усі відповіді були розділені на 13 груп залежно від соціо-демографічних та особистісних характеристик.
Результатом дослідження стало розширення списку факторів ризику розвитку раку яєчників – за рахунок паління.
Раніше вважалося, що основними причинами, що викликають рак яєчників, є зайва вага, використання оральних контрацептивів, гормонозамісну терапія при менопаузі і надмірна пристрасть до алкоголю. Група вчених під керівництвом професора Колліна БІНС, змогла довести, що куріння такий же суттєвий аргумент «на користь раку»: «Попередні дані свідчать про те, що існували до сьогоднішнього дня подання про незначну небезпеку куріння в плані розвитку раку яєчників не мають підстав. Ми довели, що куріння стоїть на рівні з ожирінням і гормональними змінами в списку факторів ризику. Зараз нам належить вивести статистичну залежність зв’язку пристрасті до нікотину і розвитком цього типу онкології ».
Колега БІНС, який брав участь в аналізі практичного матеріалу, професор Енді Лі, солідарний зі своїм партнером: «Відмова від куріння, так само як схуднення, один з найважливіших компонентів профілактики раку яєчників».