Учительська

Хобзей: Стандарти освіти не такі погані, програми – вже гірші, а підручники – ще гірші

Заступник міністра освіти Павло Хобзей визнав низьку якість підручників у школах.

Про це він сказав на круглому столі в Інституті Горшеніна. “Це складне питання, тому що якість навіть тих підручників для 8 класу, які ми надрукували і які, я сподіваюся, вже розійшлися по школах, не відповідає тому, чого б хотіли вчителі і учні”, – сказав він, передає lb.ua.

“Чинні стандарти не такі погані, але над ними потрібно працювати, і ми будемо їх змінювати. Програми – вже гірші, а підручники – ще гірші. І перед нами великий виклик, як створити нові підручники, які переходили б на компетентнісний підхід, який був би цікавим”, – заявив Хобзей.

“Україна – модерна нація. За статистикою, 2/3 першокласників пішли в містах. А зміст підручників – сільський. Твори, які використовуються, вони представляють сільську Україну. Дітям це нецікаво”, – сказав він.

“Наше завдання – зробити так, щоб підручники були цікавими, щоб вони надихали дітей, щоб вони хотіли їх брати. Ми дуже хотіли б і про електронні підручники говорити. У кожного є гаджет, і з цими гаджетами діти ходять у школи. Потрібно давати цей варіант”, – додав заступник міністра.

Він сподівається, що нові сучасні підручники будуть впроваджувати у школах з 2018 року, коли стартує реформа освіти.

Back to top button