Здоров'яХарчування

Газована вода небезпечна для печінки, показало дослідження

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НЖХП) – накопичення жирових відкладень в печінці у людей, які не зловживають алкоголем. Нове дослідження показало: всього дві банки солодких газованих напоїв в день значно підвищують ризик НЖХП. Вживання газованої води також пов’язане з діабетом і серцево-судинними захворюваннями, пише Daily Mail.

У дослідженні фахівців з Університету Тафтса взяли участь 2634 чоловіків та жінки середнього віку. Добровольці розповіли, як часто вони вживали напої з кофеїном або солодкі напої, наприклад, колу, фруктовий пунш, лимонад і негазовані напої. Щоб виміряти кількість жиру в печінці добровольців, дослідники зробили їм комп’ютерну томографію.

Вчені помітили: серед учасників, які випивали більше одного солодкого напою в день, НЖХП зустрічалася частіше, ніж серед тих, хто такі напої не пив. Фахівці врахували вік, стать, індекс маси тіла (ІМТ), дієту і спосіб життя добровольців. Зв’язки між дієтичною газованою водою і НЖХП дослідники не виявили. Вчені планують з’ясувати більше в подальших дослідженнях.

Шкільне життя

Back to top button