Гарні манери – «щеплення» від хвороб

Гарні манери вважаються важливою складовою суспільства, без якої людський світ у сучасному вигляді не зміг би існувати. Володіння гарними манерами – зовнішня ознака культурної людини, які роблять її більш стресостійкою. Згідно з даними автора дослідження, людина, яка дотримується правил поведінки в суспільстві і знає, що таке рамки суспільної моралі та етики, швидше отримає роботу, увійде в команду, ніж той, хто допускає в цьому промахи, незважаючи на професійні досягнення та навички.
Ще з дитинства ми знаємо, що зустрічати гостей потрібно з посмішкою, непростимо пропонувати гостю брудний рушник і багато чого іншого. Саме правила хорошого тону змушують тримати наші речі і житла в чистоті, а також не доїдати після інших людей. Всі ці негласні правила оберігають наше здоров’я і зберігають життя.
Доктор Вел Кертіс з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини говорить, що манери за ступенем значущості можна порівняти з добуванням вогню і виникненням феномена мови, які фактично зробили нас людьми. На думку доктора Кертіс, основна функція хороших манер – захистити людину від патогенних вірусів і бактерій.
Правила поведінки вчать нас тримати дистанцію при спілкуванні з людиною, таким чином, захищаючи нас від незліченної кількості бактерій і вірусів, переносниками яких є кожен з нас.