Здоров'яПсихологія

Гарна уява штовхає людей до шкідливих продуктів і переїдання

Одна тільки думка про смачну і шкідливу їжу зазвичай змушує текти слинки. Вчені з медшколи Єльського університету з’ясували: якщо людина може добре уявити аромат страви, це неодмінно відіб’ється на її вазі. Експерименти доводять, що здатність чітко відтворити в пам’яті запах їжі безпосередньо пов’язана з підвищеним індексом маси тіла (ІМТ), відзначає The Daily Mail.

Не виключено, що яскраві фантазії про їжу підсилюють тягу до їжі і збільшують її споживання. При цьому в осіб з високим ІМТ відзначається, як правило, здатність яскраво уявляти собі їжу. За основу вчені брали два дослідження. У першому вони попросили 27 осіб заповнити анкету, що оцінюють силу уяви. Дві анкети стосувалися здатності уявити зовнішній вигляд і запах об’єктів, які не є їжею. Три – тільки їжі.

Далі добровольці повинні були представити смак і запах свіжого хліба, печива, попкорну, м’яса на грилі. Створений в уяві образ оцінювали за шкалою. Також враховувався ІМТ добровольців. Як і передбачалося, високий ІМТ був у людей з сильною уявою. Але стосувалося це запахів і їжі, але не візуалізації об’єктів.

Шкільне життя

Back to top button