день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Харківський літературний музей запрошує на презентацію видання Андрія Парамонова «Історія роду Квіток»

Ця книга – збірник про видатну родину української історії та культури, рід Квіток. До цього роду належали козацькі старшини, чиновники, історики, однак найвидатнішою постаттю є родоначальник української прози народною мовою Григорій Квітка‑Основ’яненко.

Наводиться найповніша на сьогодні генеалогія Квіток з важливими екскурсами в тогочасний побут, історія родового «гнізда» роду – села Основи, перша велика біографія українського класика пера Григорія Данилевського. Зазначено бібліографічний опис книжок XVII – XVIII cт., що належали родині, подається прижиттєва бібліографія творів Григорія Квітки‑Основ’яненка. Також публікуються наявні витяги із «Літопису Квіток» – важливого джерела з історії України. Для істориків, літературознавців, краєзнавців, широкого кола читачів.

Презентація відбудеться в рамках всеукраїнської наукової конференції «Григорій Квітка-Основ’яненко у просторі й часі української культури» з нагоди
235-річчя від дня народження видатного письменника, драматурга та театрального діяча.

Із передмови Володимира Маслійчука:

«Найяскравішими і дещо винятковими постатями із переліку будуть Валеріян Андрійович та Андрій Валеріянович – син та онук Андрія Федоровича Квітки. Андрій Валеріянович виявиться затятим белетристом, мандрівником та автомобілістом з частими поїздками за кордон і долею білого офіцера емігранта після 1917 р. Його дружина, племінниця Миколи Мартинова, відомого дуелянта і вбивці Михайла Лермонтова, Віра весела і легковажна була далекою від захоплень і книжок чоловіка і краще говорила французькою, аніж російською. …Та є ще однак важлива історія. Григорія Федоровича Квітку-Основ’яненка було поховано на Холодногірському цвинтарі у Харкові. Незаперечною рисою урбанізації буде знищення цвинтарів, перенесення їх на інше місце, прискорення цього природного процесу. У зростання міста виявився талановитий помічник – радянська влада. Холодногірський цвинтар було знищено протягом першої третини ХХ ст. разом із Всесвятською церковою і склепами провідних харківських діячів, надгробок, чи не єдиний що вцілів і був перенесений – надгробок Григорія Федоровича Квітки-Основ’яненка… бодай навіть так ця спільнота цінувала минуле. Та це історії уже зовсім не про Квіток».

Презентація відбудеться

5 листопада о 18.00

в Харківському літературному музеї

Адреса: вул. Фрунзе, 6

ст. м. «Пушкінська» або «Архітектора Бекетова»

Телефон для довідок 706 25 79

Вхід вільний