Вища освіта

Гриневич: Зняття візових бар’єрів сприятиме розвитку академічної співпраці європейських та українських університетів

Надання безвізу для громадян України, за який сьогодні проголосував Європейський парламент, сприятиме розвитку академічної співпраці європейських та українських університетів. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу на ІІ Форумі ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Польщі.

«Дуже добре, що попри важкі та сумні новини про обстріли, поранених та вбитих, з який починається кожен наш день уже кілька років, все ж лишаються дні, коли добрі новини переважають погані. Вчора на Уряді ми досягли маленької перемоги, проголосувавши за два надважливих для науки документи: утворення Нацради з питань розвитку науки і технологій, а також видовження терміну наукового стажування для наукових і науково-педагогічних працівників, аспірантів, ад’юнктів та докторантів. Сьогодні велика перемога – надання безвізу – дає нам реальні підстави сподіватися, що академічна співпраця європейських та українських університетів, наукових установ посилюватиметься та розвиватиметься», – зазначила Лілія Гриневич.

Також вона підкреслила, що Польща була і залишається одним із найбільших європейських партнерів України. Міністерство освіти і науки глибоко цінує всебічну підтримку польської сторони у час реформування української системи освіти.

«Разом з польською стороною ми маємо багато планів та спільних ініціатив на майбутнє. Зокрема, ми зацікавлені у польському досвіді створення системи відстеження працевлаштування випускників, яка є орієнтиром для нас у побудові схожого інструменту, а також налагодження ефективної роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти», – розповіла Міністр.

Заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час виступу теж подякувала польським колегам за те, що вони є і залишаються лобістами України у світі.

«Безвіз буде відкритий для українців у червні. І, як зазначила пані міністр, ми переконані, що відкритість світу сприятиме відкритості обміну і співпраці заради розвитку на благо всіх сторін. Хочу також додати, що нещодавно відбулася Нацрада Реформ при Президентові України, на якій було схвалено концепцію Нової української школи. Ця реформа несе в собі цінності, зокрема такі як інклюзивне навчання, які притаманні усьому цивілізованому світу і також роблять нас ближчими до Європи», – повідомила Ірина Геращенко.

Нагадуємо, що наразі спільно з Міністерством науки та вищої освіти Республіки Польща узгоджується проект Угоди про співробітництво в галузі вищої освіти, підписання якої відбудеться ближчим часом.

Back to top button