Вища освітаГоловне

Гриневич розповіла про новації вступної кампанії-2017

Міністр освіти Лілія Гриневич розповіла, що цьогоріч на вступній кампанії під час зарахування студентів будуть застосовуватися коефіцієнти, які множитимуть на результат ЗНО вступника залежно від регіонального та галузевого показників, а також належності до сільської місцевості.

За словами Гриневич, регіональний коефіцієнт для ВНЗ, розташованих у Києві, становить 1.

У Львові, Дніпрі, Одесі та Харкові діє коефіцієнт 1,01, у ВНЗ Донецької чи Луганської області – 1,03, у всіх інших містах України – 1,02.

“Таким чином ми мотивуємо абітурієнтів, щоб вони зважували, чи варто їхати до Києва, чи можна навчатися ближче до місця проживання, тому що серед регіональних університетів ми також маємо хороші вищі навчальні заклади”, – пояснила Гриневич.

Галузевий коефіцієнт покликаний мотивувати вступників подавати свої заяви за пріоритетними інженерними та природничими спеціальностями. Наприклад, на такі спеціальності коефіцієнти будуть становити 1,03.

Сільський коефіцієнт повинен посприяти і підтримати дітей із сільської місцевості.

За словами міністра, цього року абітурієнти можуть подати 9 заяв на 4 спеціальності. Це можуть бути заяви як до одного вишу, так і 9 заяв у різні університети.

Під час вступної кампанії діятиме система широкого конкурсу. Навпроти кожної із заяв, які вступники подаватимуть онлайн через електронний кабінет, потрібно буде вказати пріоритет від 1 до 9.

1 – це така спеціальність у певному виші, на якій студент хоче навчатися передовсім. Далі до 9 – за спадним принципом.

Прийом документів на бакалаврат розпочинається 12 липня і завершується 20 липня (якщо відбувається на основі співбесід і творчих конкурсів) та 26 липня – якщо лише на основі результатів ЗНО.

Списки до зарахування, яке відбувалося за співбесідами та за квотами, будуть оприлюднені 24 липня до 12:00.

Ті ж, хто вступатиме винятково за сертифікатами ЗНО, зможуть побачити списки рекомендованих до зарахування не раніше 12:00 1 серпня.

Для осіб, які брали участь в АТО є “квота-1”, на яку вони мають право при вступі. Вони матимуть право безкоштовного проживання у гуртожитках. У МОН також сприятимуть, щоб ветерани АТО, які мають бажання продовжувати освіту та склали вступні іспити, мали таку можливість на місцях, передбачених державним замовленням.

Діти учасників АТО мають право на першочергове зарахування та переведення на бюджет. Якщо вони вступлять на контракт, коли буде така можливість, вони зможуть перевестися на бюджет.

Діти загиблих в АТО мають безперечне право на місце в університеті за рахунок державного замовлення.

В цілому, цього року більша кількість випускників шкіл на ЗНО подолали поріг склав/не склав (2016 року тестування із української мови та літератури не склали 9%, у 2017-му – трохи більше 7,5%).

Back to top button