Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Гриневич: Абітурієнти подаватимуть ті самі сертифікати ЗНО на однакові спеціальності у виші з 2018 року

Міносвіти розглядає можливість запровадження з 2018 року уніфікованих переліків необхідних предметів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для вступу на ту саму спеціальність до різних вищих навчальних закладів.

Міністр освіти Лілія Гриневич зазначила, що такі універсальні переліки предметів ЗНО для кожної спеціальності обговорюватимуться з громадськістю.

“Один із варіантів – уніфікація переліку необхідних предметів для вступу на ту саму спеціальність до різних вишів, щоб абітурієнт не розривався від необхідності подавати різні сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання”, – сказала Гриневич.

За словами Гриневич, у 2017 році багато вишів самостійно виставили собі норму, що навчання за тією чи тією програмою вони проводитимуть лише в тому разі, якщо у них буде, наприклад, 5 абітурієнтів (могло бути і більше, і менше), які вступили на місця державного замовлення.

“Проте у такому разі, якщо на програму вступило лише двоє бюджетників, то програма не відкривається. Тих двох бюджетників електронна програма автоматично розподіляє до вишів, які були нижче у них за пріоритетом”, – сказала міністр.

При цьому, якщо абітурієнти подавали лише одну заяву на одну програму підготовки, і вона не відкривалася, то вони втрачали можливість вступити до вишу.

Загалом таких випадків у 2017 році було понад 400, і в кожному з них Міносвіти шукало можливість і пропонувало таким абітурієнтам місця на бюджеті в інших вишах.

Back to top button