Перерва

Ганна Новосад: школа – це місце для критичного мислення та здобуття впевненості у власних силах

Найлегший спосіб уникнути вирішення проблеми – зробити вигляд, що так і задумано. Гендерна рівність в Україні – проблема, яку намагаються замовчати, прикрити, обґрунтувати природним порядком речей.

Про це на своїй сторінці фейсбук пише Ганна Новосад.

Хлопчики в Україні, за результатами PISA, сильно відстають від дівчат у читанні – зазвичай їм потрібен рік, щоб наздогнати дівчат. Найлегше сказати, що це природа, складніше – адаптувати програми, аби вони давали цікаві тексти для юнаків.

Дівчата в Україні складають 79% тих, хто вступають на гуманітарні науки і мистецтво, але лише 23 % – на інженерному профілі, 32 % – на будівництві та архітектурі.

Природний порядок, скаже більшість. Насправді, за результатами PISA, батьки частіше очікують, що їхні сини, а не доньки, працюватимуть у галузі науки, техніки чи інженерії – навіть тоді, коли їхні 15-річні хлопчики та дівчата ладнають з математикою на одному рівні.

У всіх країнах та економіках, які брали участь у PISA 2012 – а саме у цьому циклі поглиблено вивчали математичну компетентність – дівчата повідомили про сильніші почуття тривоги до математики та менше віри у власні сили, ніж хлопчики. І ця тривога безпосередньо пов’язана зі зниженням результативності. Зниженням на 34 бали в середньому. А це більш, ніж рік навчання за методологією OECD!

Підручники досі містять дискримінацію, а окремі вибіркові предмети, ховаючись за факультативністю, – відверту дискримінацію за всіма ознаками.

Я глибоко переконана, що

  • школа – це місце для критичного мислення та здобуття впевненості у власних силах, а не індоктринації та нав’язуванню ролей.
  • наша школа – світська, а тому не повинна бути місцем рольових моделей, що підтримуються будь-якою з релігій.
  •  в освіті потрібна системна політика гендерної рівності кожного/ї. А тому цілісній стратегії політики бути найближчим часом.

Рада, що в Україні збільшується спільнота небайдужих, що готова спільно на ці виклики відповідати. Український Жіночий Конгрес – правильне і ціннісне місце, аби об’єднувати зусилля.

Back to top button