Здоров'яХарчування

Фруктовий сік підвищує кров’яний тиск

Дослідники з Технологічного Університету Суінберна виявили: у людей, що регулярно п’ють цей популярний напій на сніданок, центральний артеріальний тиск (тиск в аорті) значно вище, ніж у тих, хто п’є його зрідка. Високий центральний артеріальний тиск збільшує ризик інфаркту, стенокардії та когнітивних порушень, передає Sunday Express .

Існує поширена думка, що фруктовий сік корисний для здоров’я. Мабуть, це не зовсім так. У соках містяться не тільки вітаміни, але і велика кількість цукру. Таким чином, регулярне споживання фруктових соків може стати причиною надмірного споживання цукру і посприяти розвитку артеріальної гіпертензії, серцево-судинних захворювань, ожиріння і діабету.

Попередні дослідження показали: апельсиновий сік так само шкідливий, як газована вода. У банці коли міститься 139 калорій, а 250 мілілітрах соку – 115, або сім чайних ложок цукру. Тим часом, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує споживати не більше шести чайних ложок цукру на день.

Нагадаємо: лікарі радять з’їдати п’ять порцій овочів і фруктів на день, включаючи свіжі, заморожені, консервовані, сушені овочі або фрукти, а також соки. Тепер деякі експерти вважають, що сік не повинен входити в цей список. Інші вважають: не обов’язково відмовлятися від соку. Важливо не пити занадто багато.

Шкільне життя

Back to top button