Здоров'яСоціальне здоров'я

Фотографії та статуси в соціальних мережах можуть говорити про психологічні проблеми

Багато пар заявляють в соціальних мережах про свою вічну любові один до одного. Дослідники з Коледжу Олбрайт припустили: деякі роблять так для того, щоб хвалитися своїми відносинами і стежити за діяльністю партнерів. Це допомагає пом’якшити страх бути відкинутим, пише Medical News Today . Частіше матеріали про своє особисте життя публікують користувачі із завищеною самооцінкою, невротики і інтроверти.

Вчені провели опитування користувачів соціальної мережі Facebook. Вони оцінили їх відкритість, сумлінність, екстраверсію, поступливість і наявність невротичних станів. Дослідники виявили, що щасливі пари часто розміщують фото і подробиці своїх стосунків в соціальних мережах. Однак так роблять і користувачі із завищеною самооцінкою, яка залежить від якості відносин. Проблеми в особистому житті для них є великим ударом, ніж для користувачів з низькою самооцінкою, тому таким людям важливо показувати іншим, партнеру і самим собі, що з їх відносинами все в порядку.

Респонденти з невротичними станами частіше використовували Facebook, щоб контролювати свого партнера і виставляти відносини напоказ. Невротики, як правило, більш ревниві. Таким чином вони намагаються знизити тривогу, викликану відносинами. Екстраверти, більш активні в соціальних мережах, рідше контролювали своїх партнерів і ділилися подробицями свого особистого життя. Зате така поведінка була властиво інтровертам.

Back to top button